AOPK ČR

Seeberg logo

Kudy z nudy
Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Hesham Malik Umění z jeskyněHesham Malik se narodil indickým rodičům v roce 1978 v Bahrajnu. S rodiči se poté přestěhoval do Indie, později do Dubaje (UAE). Studia (Seneca College of Art and Technology a The University of Waterloo) absolvoval v Kanadě. Kanada byla Malikovi zázemím pro uskutečňování jeho cest do různých částí světa za poznáním a uměleckou tvorbou. Měl možnost tvořit a ukázat svá díla v Kanadě, USA, Indii, na Středním východě, v Africe i v Evropě. Zkušenosti z putování po světě, působení různých prostředí a kultur ovlivnily umělcovu tvorbu svou pestrostí a rozličnými malířskými výrazy.

Hesham Malik se záměrně vystavuje různým sociálním skupinám a kulturám. Jeho snahou je přímá interakce s lidmi v dané komunitě a antropologický přístup ke sběru dat. Tímto stylem se mu daří podchytit filozofii daného prostředí a získává cenné etnografické znalosti. Překročení hranic kulturních oblastí je jeho vášní a celoživotní inspirací pro tvorbu.

Dlouhá 194/4

telefon: +420 351 011 990