foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Český svaz ochránců přírody
Český svaz ochránců přírody

Hotel a pension Seeberg

Hotel a pension Seeberg
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj 

Karlovarský kraj

 

Lázně Františkovy Lázně a. s.
Lázně Františkovy Lázně a. s.

 

Turistické Infocentrum Františkovy Lázně

Infocentrum Františkovy Lázně 

 

loga

 

Otevření „Kulturní cesty fojtů“

Turistický svaz Fojtska rozšiřuje svoji nabídku novinkou „Kulturní cesta fojtů“, která je oficiálně zahájena již od 8. října. Představena je čtrnácti minutový filmem, brožurou a složenou mapou.

„Kulturní cesta fojtů je atraktivní turistickou nabídkou, se svými okouzlujícími hrady, zámky a kostely připomínající naše dějiny a tradice“ říká Martina Schweisenburg, zástupkyně předsedy turistického svazu u příležitosti zahájení 8. října na horním zámku v Greizu. „Za kolébku Fojtska, jak je známo platí město Weida v Durynsku s Osterburgem – nejpřednějším hradem Fojtska“.   

V rámci projektu evropské unie byly v posledních třech letech v nabídce upraveny památky pro rozdílné cílové skupiny, jak z hlediska zájmu o kulturu a historii, tak i  zájmu pěších turistů a rodin s dětmi. K tomu počítáme kostely a hrady, hradní opevnění a zámky, které vznikly v raném středověku.

Kulturní cesta FojtůKulturweg der Voegte Kulturni cesta fojtu SeebergPo stopách fojtů: „Kulturní cesta“ jako zprostředkovatel

Seeberg, ministeriální hrad z dob štaufských císařů, je jednou z hmatatelných připomínek dějinných specifik historického Chebska. Hrad, jenž byl kdysi součástí zdejší štaufské zeměsprávy, je dnes vyhledávaným turistickým cílem a pro svou výhodnou polohu se nabízí také jako první zastávka pro výlety do sousedního Vogtlandu, s nímž jej krom společné historie spojuje nyní také přeshraniční projekt

Kulturní cesta fojtů

Tento projekt zaměřený na podporu cestovního ruchu v česko-saském příhraničí si klade za účel provázat a společně propagovat památky a významná místa historického Fojtska (něm. Vogtland), k němuž kdysi náležel i téměř celý ašský výběžek a lze k němu tudíž přičíst i hrad Seeberg ležící na samé hranici středověkého Chebska a Vogtlandu. 13. září 2016 schválil Monitorovací výbor Programu spolupráce „Česká republika-Svobodný stát Sasko 2014 – 2020“ finanční podporu projektu z prostředků EU ve výši 1,76 milionů eur. V průběhu příštích tří let tak bude jedenáct partnerů projektu z Čech, Durynska a Saska, včetně Města Františkovy Lázně, turisticky zhodnocovat a zviditelňovat kulturně-historické památky někdejších fojtských panství. Výstupem projektu bude v prvé řadě kulturní průvodce touto oblastí v podobě obsáhlé vícejazyčné publikace, dále síť informačních tabulí o historických místech a objektech, informační letáky, webové stránky, společná kulturně-vzdělávací nabídka a dílčí výstupy jednotlivých projektových partnerů. Součástí projektu je též řada doplňkových aktivit, jako setkávání pracovníků a přátel muzeí a historických míst, výstavy, přednášky na podporu kulturní turistiky a příprava programů pro školy.

Na hradě Seeberg budou na přelomu let 2016 a 2017 nově upraveny vstupní prostory, jež budou nově sloužit také jako turistické informační centrum poskytující návštěvníkům nejdůležitější informace a tipy pro výlety do oblasti historického Vogtlandu.

Více informací o projektu naleznete na postupně rozšiřovaném webu  www.kulturweg-der-voegte.eu 

MUZEUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Dlouhá ul. 194/4
351 01 Františkovy Lázně

telefon:  +420 354 544 308
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

HRAD SEEBERG

Poustka (Ostroh) 18
350 02 Cheb

telefon:  
pokladna - +420 351 011 990
kastelan  - +420 351 011 991
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

REZERVACE SOOS

Kateřina 39
351 34 Skalná

telefon:+420 351 011 997
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

stanice pro poraněné živočichy
telefon: + 420 731 824 390


Copyright © 2022 MUZEUM Františkovy Lázně