Od 19. 4. 2013 do 10. 7. 2013

Romana Mathausová - Ručně šití plyšáci

Aleš Poláček - Kresby: veselá zvířátka

Výstava bude zahájena 19. 4. 2013 v 16 hodin za účasti autorů, které představí p. Irena Michaláková.

V programu vystoupí žáci literárně dramatického a hudebního odělení ZUŠ ve Františkových Lázních pod vedením p. Jarmily Markové.

Vernisáž: 19. 4. 2013 v 16 hodin

Autory představí Irena Michálková, ve zvířátkovském programu vystoupí žáci literárně dramatického a hudebního oddělení ZUŠ Františkovy Lázně.

Profil Aleše Poláčka: www.labasta.com/alda

Ručně šitá zvířátka a panenky od Romany Mathausové:

Plyšový medvěd vytvoří medvědí pohodu. Moji medvídci a panenky putují jako dárky do různých zemí, nejdále cestovali do Austrálie a Japonska. Kromě ruční výroby se zabývám i opravami starých i nových plyšáků. Motto mé práce zní: „Medvědů není nikdy dost!“

Medvídci a panenky jsou celí ušiti ručně. Každý kousek je originál opatřený pořadovým číslem a rokem výroby. Používám běžné oděvní materiály, plyš, plsť, vlnu, kůži apod. Oči jsou onyxové nebo skleněné,některé jsou vyrobené technikou vinutých perliček. Zátěž do medvídků tvoří přírodní kamínky,výplň nealergizující duté vlákno. Kromě medvídků vyrábím stejným způsobem další zvířátka (vydru, kočku, zajíce,ovečku, a další) podle přání zákazníka. Panenky jsou ručně ušity z plsti nebo bavlněného úpletu, vlásky jsou z příze nebo z mohéru. Mají převážně ručně zhotovené (šité,pletené,háčkované) oblečení a kožené botičky.Podle přání lze upravit barvu vlásků,oblečení apod.
Na zakázku vytvořím i medvídka nebo panenku k různým příležitostem např. svatba, narození dítěte, vánoce.
Všechny výrobky jsou určeny k dekorativním účelům, jako talisman nebo originální dárek pro starší děti a dospělé.