Noční prohlídkyLetošní prázdniny budou už třetí, kdy na hradě Seeberg probíhají noční komentované prohlídky s kastelánkou.

Noční prohlídka se od té tradiční liší nejen dobou konání, ale především svým obsahem. Návštěvníci se samozřejmě seznámí s osudy hradu založeného už na konci 12. století, ale také si připomenou každým rokem jiné historické období. Po předloňské gotice a loňském baroku letos přichází na řadu nejstarší období – období románské. A podobně jako v minulých letech nebude řeč pouze o románském období hradu, ale i o době románské v Evropě, v českých zemích a hlavně na Chebsku.

Prohlídky se pokusí také přiblížit běžný život lidí té doby, tedy způsoby obživy, stravování, stolování, oblékání, podobně jako v minulých letech. Pro mnohé návštěvníky bylo vyprávění např. o barokních stravovacích návycích příjemným zpestřením prohlídky a zaujalo je především proto, že mnohé barokní stravovací návyky nám zůstaly dodnes, aniž bychom si to uvědomovali.

Netradiční atmosféru nočních prohlídek se kastelánka snaží dotvořit i svým oblečením. Po gotickém a pozdně barokním oděvu bude letos provázet návštěvníky v románském kostýmu, který bude ale tím nejnovějším na hradě, protože ho šikovná švadlenka právě dokončuje.

Prázdninové termíny nočních prohlídek hradu Seeberg 2019:

1. července                                         3. srpna
  2. července                                       10. srpna
  3. července                                       24. srpna
  4. července

Cena prohlídky je 100 Kč, nutná je telefonická rezervace na telefonním čísle 351 011 990 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Začátky prohlídek vždy od 21 hodin.