Noc kostelůNoc kostelů je každoročně pořádaná akce, jež má široké veřejnosti umožnit nezávazné setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou po celé střední Evropě zpřístupňovány kostely různých křesťanských společenství, konají se koncerty, komentované prohlídky, workshopy nebo divadelní představení.

Rovněž Festival muzejních nocí patří již řadu let nejen ve velkých evropských metropolích k oblíbeným událostem, jež obzvlášť atraktivním způsobem prezentují naše kulturní dědictví. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Ve Františkových Lázních se obě tyto tradice 24. května 2019 propojí a město, potemnělé jarní nocí, tak zájemcům nabídne vedle duchovních prožitků též možnost nahlédnout do své kulturněhistorické tradice.

Zúčastněte se františkolázeňské Dlouhé noci v pátek 24. května 2019 a objevte více z minulosti Františkových Lázních.

MĚSTSKÉ MUZEUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

(Hlavní budova v Dlouhé ulici č. 194/4)

Muzejní noc v rámci Festivalu muzejních nocí AMG ČR.

17:00 – 23:00     Volný vstup do expozic muzea

Po stopách slavných návštěvníků lázní„PO STOPÁCH SLAVNÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ LÁZNÍ“ - večerní hra pro malé i velké

Františkovy Lázně jsou místem, kde se již více než dvě století setkávají lidé různých kultur a vyznání. Kde nalézali duchovní útěchu? Zveme děti i dospělé na poutavou večerní procházku Františkovými Lázněmi. Navštivte zdejší chrámy a místa spojená s vybranými osobnostmi z různých koutů světa, splňte drobné úkoly a získejte nejen zajímavé znalosti, ale také malé odměny.

17:30 – 19:30     Registrace účastníků v Městském muzeu (start a cíl soutěžní trasy)

Od 19:00             Občerstvení pro účastníky hry u táborového ohně v zahradě muzea
Ca od 21:15        Muzeum po 200 letech navštíví lázeňský host, kterého zná celý svět
Od 21:30              Noční pohádkové kino – večerní promítání pro děti i dospělé v zahradě muzea