Program letního kinaProgram promítání filmů v rámci letního kina MU-KNI 2018:

20. 7. 2018 od 21:30 – Foxtrot
Samuel Maoz / Izrael / Německo / Francie / Švýcarsko / 2017 / 113 min.

(Foxtrot) izraelská verze – české titulky

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud, který se po cestě líně prochází sem a tam. Mladé vojáky vytrhne z nudy až nečekaná událost s fatálními následky. Jonathanovi rodiče se mezitím v Tel-Avivu snaží vyrovnat s tragickou zprávou a zjistit, co se vlastně kdesi v poušti odehrává. Snímek Foxtrot zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemným humorem. Díky svému protiválečnému vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi silné kontroverze.

10. 8. 2018 od 21:00 – Muž jménem Ove
Hennes Holm / Švédsko / 2018 / 116 min.

(En man som heter Ove) česká verze – české titulky
Ove je tvrdohlavý a vznětlivý bručoun, který pohrdá všemi kolem a dává jim to zřetelně najevo. Bývalý předseda družstva vlastníků, kterému nedávno zemřela milovaná žena Sonja, nyní terorizuje sousedství jako samozvaný strážce pořádku. Zvrat v jeho životní rutině nastává s příchodem jeho nových sousedů, mladé pákistánské rodiny, jejíž životní styl se mu zpočátku příčí. Když omylem nabourají autem do Oveho poštovní schránky, spustí tím řetězec nečekaných událostí.

31. 8. 2018 od 20:30 „Film na přání diváků“
O filmu rozhodne hlasování diváků zahájené 15. 6. 2018. Hlasovat je možné do 7. 8. 2018 a to přímo v letním kine MU-KNI, v městském muzeu a knihovně nebo na stránkách knihovny www.knihovnafl.org

Vybírat můžete z následujících snímků:

Vzkaz v lahvi
I dva jsou rodina