Letní koncert na SeeberguOriginální prostředí – vybrané hudební kusy – vytříbená interpretace! Městské muzeum Františkovy Lázně, Obec Poustka a Spolek pro záchranu kostela sv. Wolfganga v Ostrohu Vás srdečně zvou na jedinečný kulturní zážitek! Dorazte v sobotu 17. srpna 2019 v 19:30 do kostela sv. Wolfganga v Ostrohu a zaposlouchejte se do hudby v podání „Dua Deliou“.

Kostel sv. Wolfganga v Ostrohu je jednou z mnoha historicky cenných sakrálních staveb regionu zpustošených v průběhu 2. poloviny 20. století. Díky zájmu a angažovanosti místní obce však kostel od roku 2006 prochází postupnou obnovou, která z něj opět činí půvabné místo k setkávání a rozjímání. Právě toho chtějí využít pořadatelé chystaného koncertu, který má nabídnout více než jen kvalitní hudební poslech, a z jehož výnosu bude zároveň podpořena obnova kostela.

Deliou (bretonsky „Listí“) je setkání české houslistky Jitky Malczyk a bretonské harfenistky Celestine Doedens.

V autorských skladbách čerpají inspiraci z vlastních hudebních kořenů, ze svých cest a  tradičního folkloru  –  Bretaň, Čechy, Maďarsko, Balkán, Turecko a Skandinávie.

Hudba Deliou je emotivní, plná dynamiky i hraní s tichem, přímá i tajemná, něžná i lidově syrová, dovolí vám snít, strhne vás do divokého tance a zároveň vypráví příběh.

Vstupné 100 Kč, předprodej v Městském muzeu, infocentru a na hradě Seeberg.

Autobusová doprava ZDARMA:

19:00 z Františkových Lázní městské sady

Zpět ze Seebergu po skončení koncertu (ca. ve 21:00)