Konzert Ve františkolázeňském evangelickém kostele sv. Petra a Pavla (Anglická 164/12) zazní v rámci letošní Noci kostelů v pátek 24. 5. 2019 od 20:00 jedinečný koncert duchovní hudby v podání karlovarského komorního souboru „A tre voci“.

Obsazení:

Michaela Petrová – příčná flétna
Renata Pitrová – cembalo
Petr Pitra – violoncello

Soubor „A tre voci“ tvoří manželský pár Renata a Petr Pitrovi, kteří se v karlovarských hudebních kruzích pohybují již od roku 1989. Petr Pitra – absolvent JAMU v Brně – v letech 1994–2004 působil jako koncertní mistr Karlovarského symfonického orchestru. Jeho žena Renata pracuje jako učitelka hry na klavír a korepetitorka na ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Flétnistka Michaela Petrová je absolventkou brněnské konzervatoře a v současné době patří k předním špičkovým hráčům Karlovarského symfonického orchestru.

Nástrojové obsazení souboru (flétna, cembalo, cello) je známé již od dob renesanční a raně barokní hudby. Souboru dominuje příčná flétna coby sólový hlas, kterou doprovází tzv. „basso continuo“ (violoncello a cembalo). V triových sonátách jsou hlasy flétny a cella rovnocenné. Repertoár souboru je založen především na barokních sonátách, jejichž vrchol lze spatřovat v dílech J. S. Bacha a G. Ph. Telemanna v Německu, J. B. de Boismortiera ve Francii, A. Vivaldiho v Itálii a H. Purcella v Anglii.

Vstupné dobrovolné