Výstava „Světlo“ – Richard Pachman"Světlo" výstava olejomaleb Richarda Pachmana 21. 9. - 21. 10. 2018

Vernisáž výstavy 21. 9. od 19:00 bude spojena s autorským čtením a hudebním vystoupením umělce.

Richard Pachman je skladatel duchovní, muzikálové, filmové a divadelní hudby. Od roku 1993 vydal 33 CD, uspořádal stovky koncertů v ČR (Křižíkova fontána na pražském Výstavišti, pražské Planetárium, každoroční vánoční turné) i v zahraničí (Belgie, USA, Izrael, Rakousko, SRN, Řecko, Luxemburg, Holandsko, Francie, Rusko). Jeho nedávnými projekty jsou oratorium „Mistr Jan Hus“ a symfonický projekt „Pašije – Velikonoční příběh“. Autor autobiografických knih „Jak chutná bolest“ a „Jak chutná život“, historických románů „Útes“ a „Notre Dame“, románů „Kdokoliv“,„Tylda“ a knihy „Jak chutná Mozart“. Laureát Ceny olomouckého kraje za rok 2010 za významný počin na poli soudobé profesionální hudby a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014.

Hudbě se stejně jako výtvarnému umění věnuje od šesti let, kdy začal navštěvovat olomouckou hudební a výtvarnou školu. Své hudební projekty často spojuje s vizuálními vjemy. Je spoluautorem výtvarného pojetí vlastních videoklipů i obalů svých alb, koordinátorem světelných efektů a vodních choreografií při koncertech na Křižíkově fontáně i autorem vizuální stránky multimediálních představení.

Své olejomalby, kterým se aktivně věnuje od roku 2001, pravidelně vystavuje v ČR, v Belgii, v Holandsku a na Slovensku.

Výstava ve Františkových lázních je jeho 100. výstavou.