IV. ročník Festivalu vína na hradě Seeberg

IV. ročník oblíbeného Festivalu vína se uskuteční 22. 9. 2018 od 10:00 na hradě Seeberg.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku vín od tuzemských i zahraničních vinařů, nebo dovozců vín. Po celý den bude k dobré náladě přispívat bohatý doprovodný program v podání skupiny KUPA country & bluegrass music a Cimbálové muziky Antonína Stehlíka.

Atmosféru doplní bohatý řemeslný trh s rozmanitou nabídkou dřevěných a kožených výrobků, látkových a paličkovaných šperků, přírodní bylinné kosmetiky a minerálů. Chybět nebude ani oblíbený brusič skla  Lubomír Žúbora.

K dobrému vínu a dobré zábavě je potřeba kvalitní občerstvení, tedy i tento rok budete moci své chuťové pohárky rozmazlovat velkým výběrem sýrů a uzenin. Chybět nebudou ani chuťovky – koláčky, palačinky, cukrová vata, či pražené oříšky. Specialitou budou lahodná grilovaná kolena.

A nejmenší návštěvníci se zabaví ve tvůrčích dílničkách Hanky Kertisové a Moniky Bartošové.

Novým, zajímavým a především tematickým bodem programu Festivalu vína bude přednáška "Víno dlouhověkosti, trénink paměti a prevence Alzheimera" Ing. Aleše Procházky, trenérapaměti II. st. ČSTPMJ. Přednáška je určena pro všechny milovníky dobrého vína. Dozvíte se mimo jiné o vínu dlouhověkosti, co zrychluje stárnutí mozku a jak zlepšit paměť. Naučíte se 21 čísel Pí a seznámíte s výsledky výzkumů o vlivu pití alkoholu na mozek a paměť. Začátek cca v 15:00.

Hudební program:

11:00 KUPA country & bluegrass music

15:30 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Doplnění hudebního programu:

Cca 15:00 – Přednáška „Víno dlouhověkosti, trénink paměti a prevence Alzheimera“ – Ing. Aleš Procházka

Pro návštěvníky je zajištěno pohodlné parkování v blízkosti hradu a také bezplatná autobusová doprava z Františkových Lázní.

Autobusová doprava zdarma:
Františkovy Lázně městské sady: 9:45, 13:30, 14:30, 17:30
Seeberg: 13:15, 14:15, 17:15, 21:00

Vstupné: 140 Kč, dítě 50 Kč
Degustační sklenice ke vstupence zdarma

foto V. Simeonová zivechebsko.czfoto Karel Wernerfoto V. Simeonová zivechebsko.cz
                              foto Karel Wernerfoto Václava Simeonová zivechebsko.cz