Letní koncert na Seebergu

18. 8. 2018 – KOSTEL SV. WOLFGANGA – Letní koncert na Seebergu

Originální prostředí – vybrané hudební kusy – vytříbená interpretace! Městské muzeum Františkovy Lázně, Obec Poustka a Spolek pro záchranu kostela sv. Wolfganga v Ostrohu Vás srdečně zvou na jedinečný kulturní zážitek! Dorazte v sobotu 18. srpna 2018 v 19:30 do kostela sv. Wolfganga v Ostrohu a zaposlouchejte se do hudby Františka Xavera Richtera, Ludwiga van Beethovena a Antonína Dvořáka v podání Smyčcového kvarteta Severočeské filharmonie.

Kostel sv. Wolfganga v Ostrohu je jednou z mnoha historicky cenných sakrálních staveb regionu zpustošených v průběhu 2. poloviny 20. století. Díky zájmu a angažovanosti místní obce však kostel od roku 2006 prochází postupnou obnovou, která z něj opět činí půvabné místo k setkávání a rozjímání. Právě toho chtějí využít pořadatelé chystaného koncertu, který má nabídnout více než jen kvalitní hudební poslech, a z jehož výnosu bude zároveň podpořena obnova kostela.

Smyčcové kvarteto SČF je komorním souborem členů Severočeské filharmonie Teplice. Sdružuje profesionální hudebníky zaměřující se na studium děl klasického kvartetního repertoáru, tj. především hudbu období klasicismu až první poloviny 20. století. Jeho členové se však nevyhýbají ani drobným formám jako „vyšší populár“, filmová hudba či jazz. Ty doplňují jejich hudební archiv a slouží zejména pro dramaturgie určené lázeňskému prostředí nebo například společenským událostem vyžadujícím navození prožitku jedinečnosti okamžiku.

Obsazení:

David Pospíšil (I. housle)
Milan Galiáš (II. housle)
Petr Pospíšil (viola)
Hynek Schütz (cello)

Hudební ukázka

Program:

F. X. Richter – Smyčcový kvartet C dur (1768)
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet F dur, op. 18 No. 4 (1799)
A. Dvořák – Smyčcový kvartet F dur zvaný „Americký“, op. 96 (1894)

Vstupné 100 Kč, předprodej v Městském muzeu, infocentru a na hradě Seeberg

Doprava zajištěna dvěma autobusovými spoji z Chebu a Františkových Lázní. POZOR! Z DŮVODU OMEZENÉHO POČTU MÍST je pro využití cesty autobusem nutno zakoupit jízdenku v předprodeji. Cena zpáteční jízdenky je 20 Kč.

Jízdní řád:

Jízdní řád

Linka I (tam)

18:15 Cheb, křižovatka ->
18:30 Františkovy Lázně, městské sady ->
18:45 Poustka, Ostroh / Seeberg

Linka II (tam)

19:00 Františkovy Lázně ->
19:15 Poustka, Ostroh / Seeberg

Linka II (zpět)

21:00 Poustka, Ostroh / Seeberg ->
21:15 Františkovy Lázně