Dvojitá výstava: Františkolázeňské hlavyDvakrát 18 portrétů z Františkových Lázní a jejich partnerského města Bad Soden am Taunus

V každém městě nalezneme stavby, náměstí či parky, jež činí tato města nezaměnitelnými a přispívají ke kvalitě života v místě. Stejně tak má každé město své jedinečné obyvatele – originály, které je utvářejí.

Právě této myšlenky se chopil také podnikatelský poradce a amatérský fotograf Wolfgang Männel žijící v Bad Soden, jenž se rozhodl tyto neobyčejné lidi fotografovat před jednotným pozadím. Jeho žena Tanja, jinak vystudovaná archeoložka, v rámci tohoto projektu přejala roli aranžérky, jež v souladu s přáním fotografovaných vybírala jednotlivé rekvizity. Výsledkem bylo celkem 103 portrétů „Badsodenských hlav“, jež byly v únoru 2016 v rámci výstavy „Sodener Köpfe – live“ prezentovány v městské galerii města Bad Soden. Úspěch byl ohromný.

Městské muzeum Františkovy Lázně myšlenku Badsodenských hlav přejalo a počátkem roku 2018 rovněž vyhledalo několik tváří, jež jsou charakteristické pro naše město, a k vybraným 18 „Badsodenským hlavám“ tak připojilo 18 „Františkolázeňských tváří“. Františkolázeňské portréty pro výstavu nafotila a připravila fotografka a redaktorka „Živého Chebska“ Václava Simeonová.

Výstava sestávající ze dvou částí je k vidění v hlavní budově Městského muzea (Dlouhá 194/4) a ve Dvoraně Glauberových pramenů od 6. dubna do 22. května 2018.

Výstava bude zahájena v pátek 6. dubna 2018 v 16 hodin v budově muzea.

Rovněž v muzeu proběhne 18. května ještě tzv. midisáž výstavy za účasti početné delegace z partnerského města Bad Soden.